Warning: Use of undefined constant EDD_PLUGIN_FILE - assumed 'EDD_PLUGIN_FILE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/aradidea/domains/aradidea.com/public_html/wp-content/plugins/font-uploader/font-uploader.php on line 59
هفت فاکتور، مهم و ضروری یک سایت موفق | آراد ایده | AradIdea

هفت فاکتور، مهم و ضروری یک سایت موفق

design-application
۶ نکته کاربردی که، قبل از طراحی اپلیکشن فروشگاهی باید بدانید
۱۳۹۸-۰۲-۰۴
online-shopping
دلایل ضرورت طراحی فروشگاه اینترنتی چیست؟
۱۳۹۸-۰۲-۰۸
Web-Design

اصلی ترین فاکتورهای یک سایت موفق چیست؟

امروزه اکثره افراد معتقدند برای ساختن سایت، کامپیوترها خودشان می توانند خیلی کارها را انجام دهند فقط کافی است کامپیوتر را به اینترنت متصل نمایند و یک سایت شیک و نرم افزار قدرتمند داشته باشند بقیه ماجرا خودش درست می شود، اما این فکر کلیشه ذهنی آنهاست و منجر به شکست می شود.

درواقع ۹۰ درصده، موفقیت یک سایت به دلیل شیوه مدیریت وبسایت هست نه ظاهر و نرم افزار آن، کسانی که خودشان را از فرایند ساخت وطراحی سایت حذف کرده اند اکثرا شکست می خورند.

به نظرشما اصلی ترین علت موفقیت یک وب سایت چیست؟ایده خوب؟مطالب مفید؟زیبایی؟بازدیدکنندگان فراوان؟
برای پاسخ دادن به این سوالات بهتر است، از تجربیات صاحبان و گردانندگان موفق ترین وب سایت های موجود در اینترنت بهره ببریم، البته ممکن است تصادفا یک عامل خاص مانند داشتن ایده بکر و جالب خیلی بارز باشد، اما گاهی ممکن است ایده تکراری باشد ولی سایت با موفقیت چشمگیری روبرو شود.
اجازه دهید مثالی را برایتان بیاوریم تا بهتر بتوانید موضوع را درک نمایید، همانطور که می دانید امروزه در سطح اینترنت محبوبترین موتورجستجو و شبکه اجتماعی، گوگل و فیس بوک می باشد اما پیش از گوگل ،یاهو یکه تاز و قبل از فیس بوک هم، چندین شبکه اجتماعی دیگر در اینترنت برپا شده بودند که میلیون ها کاربر داشتند، چطور این دو به چنین موفقیتی رسیدند؟

از نظر زیبایی، سایت گوگل هم  دارای طراحی بسیار ساده ای است چه بسا سایت های بسیاری وجود دارند که بسیار زیباتر از گوگل هستند، پس زیبایی به تنهایی نمی تواند علت موفقیت یک سایت باشد.

با توجه به نظرات بسیاری از مدیران و گردانندگان سایت های موفق، می خواهیم به عوامل موفقیت یک سایت بپردازیم، تمام ۷ مورد ذکر شده مهم هستند.

۱. طراحی گرافیکی زیبا و چشمگیر

web-design5

در موفقیت یک سایت مطمینا طراحی گرافیکی شیک و جذاب، تاثیر زیادی دارد اما به تنهایی کافی نیست، ممکن است ظاهرزیبای سایت بتواند نظر کاربران زیادی را جلب خود نماید اما اگر از نظر کارایی و محتوا ضعیف باشد به زودی از تعداد بازدیدکنندگان وفادار سایت کم می شود، سایت نباید یکبار مصرف باشد.

۲. کاربران وفادار و فعال

webdesign7

یک سایت موفق، باید همه تلاش خود را درجهت جذب مخاطبان تازه و حفظ بازدیدکنندگان قبلی (بازگرداندن کاربرانی که قبلا یک بار به سایت شما آمده‌اند) معطوف نماید، صاحبان سایت های موفق معتقدند باارزش ترین دارایی یک سایت،کاربرانی که بازمی گردند می باشند.
تجربه نشان داده که، سایت‌هایی که مخاطب دائمی و کاربران فعال و وفاداری ندارندخیلی زود، به سمت کاهش فعالیت و حتی خاموشی کامل حرکت می‌کنند، زمانی که یک سایت بازدیدکننده ای نداشته باشد سایر هدف های یک سایت مفهومی ندارد.

۳. بودجه تخصیص یافته شده، برای راه اندازی سایت و درآمد حاصل از سایت

webdesign

معمولا برای راه اندازی یک سایت، نیازمنده یک کامپیوتر، یک خط اینترنت پرسرعت، یک دامین، یک میزبان (هاست) ارزان قیمت و یک نرم‌افزار CMS اپن سورس، با قالب رایگان می باشد.
 اما این تازه شروع داستان هست، زیرا ممکن است پس از چندماه فعالیت به علت نداشتن بودجه و توجیه اقتصادی، متوقف شود یکی از اصلی ترین موفقیت یک سایت، داشتن بودجه کافی می باشد هدف هر سایت هرچه باشد ناگزیر نیازمند بودجه و توجیه اقتصادی است.
البته بعضا دیده شده، برخی از سایت های شخصی و وبلاگ ها به دلیل عشق به نوشتن، ایجاد و اداره میشود اما پس از مدتی انگیزه به روز نگه داشتن این سایتها از سوی صاحبان آنها کاهش پیدا می کند.

۴.  داشتن برنامه مشخص برای تبلیغ و بازاریابی و رتبه سایت، در موتورهای جستجو

webdesign9

یک روش برای موفقیت یک سایت ،تبلیغ خودش در موتورهای جستجو می باشدگوگل با داشتن ۷۰ درصد بازار ،از برترین سکوهای تبلیغ و معرفی یک سایت است.

هر سایتی اگر بسیار بزرگ باشد ،اگر برنامه ای برای تبلیغ و بازار یابی خود ندارددر دنیای بیکران اینترنت، ناشناخته خواهد ماند.نگوییم سایت به تدریج به دلیل لیاقت و زیباییش در اینترنت شناخته خواهد شد بلکه یک برنامه حساب شده، برای مطرح کردن خود در اینترنت نیازمند است.

۵. محتوای با کیفیت و به روز

web- design3

موضوع فعالیت یک سایت هرچه باشد برای موفقیتش لازم است، مطالب خواندنی در زمینه فعالیت خود منتشر کند.
مثلا اگر سایت یک رستوران، مقالاتی درباره اصول تغذیه مناسب، رژیم غذایی و نیز ارزش غذایی هر نوع غذا منتشر کند، بدون تردید این کار منجر به افزایش فروش آن رستوران نیز خواهد شد.

همواره به یاد داشته باشید که محتوای خواندنی و رایگان مثل آهنربایی عمل می‌کند که هم کاربران بی‌حوصله و سرگردان و هم کاربران کنجکاو و باهوش را جذب خود می‌کند، یک سایت با هرموضوعی باشد، برای موفقیتش نیازمنده مطالب خواندنی در زمینه فعالیت خودش میباشد.

۶. نرم افزارپیشرفته و رایگان

web-design3

یکی دیگر از عوامل موفقیت یک سایت، برخورداری از یک نرم افزار کارآمد برای مدیریت محتوا و اطلاعات سایت است.

ممکن است تصور کنید یک نرم‌افزار کارآمد وب، نرم‌افزاری است که قابلیت‌های متنوع و فراوانی داشته باشد یا اینترفیس (رابط کاربری آن) خیلی خوش‌دست طراحی شده باشد،البته این دو عامل، در ارزیابی کیفیت و کارایی یک نرم‌افزار بسیار مهم هستند، اما از آنجایی که دنیای وب بسیار پرشتاب است و خیلی زود نو به نو می‌شود، کارآمدترین نرم‌افزارهای تحت وب آنهایی هستند که همه عوامل موثر در موفقیت یک سایت را پوشش می‌دهند و به اندازه کافی انعطاف‌پذیرند.

علاوه بر همه عوامل فوق یک عامل دیگر نیز تاثیر زیادی بر موفقیت یک سایت دارد، و آن برخورداری از یک نرم‌افزار کارآمد، برای مدیریت محتوا و اطلاعات سایت است.

ممکن است از یک نرم‌افزار open source رایگان و بسیار پیشرفته، برای پیاده‌سازی سایت خود استفاده کرده باشید و یک طراح وب، پوسته زیبایی را برای آن طراحی کرده باشد. 

تا اینجای کار همه‌چیز عالی است، اما کافی است بخواهید کوچکترین تغییری در ساختار اطلاعاتی یا نرم‌افزاری سایت خود ایجاد کنید، آیا این کار به آسانی امکان‌پذیر است؟ آیا همه صاحبان سایت‌ها برنامه‌نویسی وب بلدند؟ آیا دسترسی به برنامه‌نویس مسلط به کار با نرم‌افزار مورد استفاده شما آسان است؟ از همه اینها مهمتر، آیا نر‌م‌افزار مورد استفاده شما عواملی مانند پشتیبانی از کاربران، بازاریابی، کسب‌درآمد از سایت و تبلیغات، بالابردن رتبه در موتورهای جستجو و دسترسی آسان به محتوای سایت را به خوبی پوشش می‌دهد؟

اینها سوالاتی است که باید از ابتدا به فکر آن باشید تا بتوانید همگام با تحولات شبکه اینترنت و عادت‌ها و نیازهای کاربران، خود را به سرعت سازگار کنید.

۷. اصلی ترین عامل که لازمه داشتن یک وب سایت موفق میباشد،مدیریت خوب است.

webdesign8

تحقیقات نشان می‌دهد، مهمترین عامل موفقیت یک سایت وب، آگاهی و عملکرد فردی است که آن را مدیریت می‌کند. یک راننده ناشی، ممکن است یک خودرو آخرین مدل را به دیوار بکوبد و متوقف شود، اما یک راننده ماهر، می‌تواند مسافرانش را با یک خودرو قدیمی زوار در رفته، صحیح و سلامت به شهر دیگری برساندکدامیک از این دو خودرو واقعا موفق‌ترند؟!

مدیر سایت ،در اداره یک وب سایت از اهمیت زیادی برخوردار است یک مدیر خوب، می تواند با کوشش و هوشمندی خود، عیوب محتوایی و نرم افزاری سایتش را برطرف نماید. یک مدیر سایت حتما باید دارای بینش عمیق از ماهیت وب سایت داشته باشد و باید تمامی تلاش خود را برای کسب مهارت لازم دراین زمینه را، بکار گیرد.

با رعایت تمام فاکتورهای بیان شده در این مقاله، می توانید یک سایت موفق و کاربرپسند، داشته باشید.

کارشناسان آراد ایده، با اتکا به تجربه و مهارت خود در عملی ساختن تمام ایده های متفاوت شما در زمینه ساخت سایت به بهترین نحو، آماده ارایه خدمات، مشاوره و پشتیبانی تمام وقت طراحی انواع وب سایت می باشد.

رویای وب سایت خود را، باآرادایده محقق کنید..دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *